Нечего делать внутри

Previous Entry Share Next Entry
Нікого не забути! ДНК-експертиза допоможе знайти загиблого героя
dashabur4ik

Замість імен та прізвищ на табличках – тільки номер і напис "Тимчасово невстановлений захисник України". Окрім сотень загиблих, неоголошена війна принесла незліченну кількість могил невідомих героїв.

Пошуком загиблих солдатів, їх похованням та встановленням особи займаються волонтери і самі військові. Айдарівець Микола Павлюченко разом із побратимами власноруч поховав 28 невідомих, які загинули у вересні поблизу селища Металіст на Луганщині.

Я випадково потрапив в морг Старобільського районного відділу судмедекспертизи і побачив листа про те, що просять, щоб прокуратура надала дозвіл на поховання. Моїх товарищів невідомих, загиблих планувалося поховати терміново, прям в мішках. Для того, щоб зупинити цю вакханалію, ми змушені були сержантським складом Айдару взятися за питання поховання людей. Щоб наших товарищів в гробах поховали, а не в кульках, як вони планували,
— розповідає старшина 24 окремого штурмового батальйону "Айдар".

Часто після запеклих боїв загиблих неможливо опізнати. Допоможе хіба-що ДНК-експертиза.

Ці 28 українських бійців так і залишилися похованими під Старобільськом. Але переважно тих, кого вдається забрати з небезпечних територій, перевозять до моргів Дніпропетровської і Запорізької областей.

З початку проведення АТО в Донецькій і Луганській областях, в морги Дніпропетровська стали надходити загиблі. У тому числі ті, впізнати візуально яких неможливо. І не було інформації про те, до яких підрозділів вони відносяться і де проживають родичі,
— розповідає Ірина Федорчук, директор департаменту взаємодії з правоохоронними органами, цивільного захисту та оборони.

Щоб зразки ДНК неопізнаних полеглих воїнів не загубилися, було вирішено створити єдину базу даних. Одночасно у кожному обласному відділку міліції створили робочі групи з ідентифікації. Люди, які розшукують своїх зниклих безвісти родичів, мають змогу здати аналіз за місцем проживання безкоштовно. Далі – справа часу: їхні ДНК-коди співставляють з даними загиблих з єдиної бази.

Є випадки, в яких ми проводимо по три генетико-молекулярні експертизи. Тобто, до встановлення біологічних родичів, до 99,9%,
— переконує заступник начальника відділу слідчого управління Дніпропетровської області.

В середньому, кажуть правоохоронці, на встановлення ДНК-відповідності іде близько місяця, однак в окремих випадках процес може затягнутися і на довше.


?

Log in

No account? Create an account