burundu4ka (dashabur4ik) wrote,
burundu4ka
dashabur4ik

Що потрібно знати про притулок для тварин «Милосердя»

Про львівський притулок «Милосердя», що знаходиться в Брюховичах, відомо мало не кожному львів’янину. Але, все одно, часто виникають питання, на які люди не знають відповіді. І можливо це незнання породжує страх перед  тим, щоб поїхати до притулку і вибрати собі собаку.
a_bd526b89

Якщо ви хочете навідатися до притулку аби ознайомитися із ситуацією, взяти песика додому чи допомогти утриманню притулкових, вам варто знати декілька правил.

Про притулок

Основна діяльність притулку для бездомних тварин «Милосердя» - надання дому і захисту тваринам, які цього потребують. В основному там знаходяться собаки, кількість яких збільшується кожного дня. Їх підкидають під браму, приносять, знаходять на вулицях міста. Гадаю, не потрібно розповідати про те, як утриманці притулку потребують людської уваги. Отже, якщо ви вирішили відвідати собак, вам варто знати деякі деталі.

Притулок працює не цілодобово, у будь-який час без попередження їхати не варто. Перед візитом краще зателефонувати до керівництва за номером телефону (032) 243-41-53, і запитати про зручний час. Потрібно, щоб у притулку був хтось з волонтерів, інакше вас можуть просто не пустити. Основні години для відвідування - робочі дні з 18:00 до 19:00, субота-неділя з 17:00 - 19:00.

Наразі у притулку знаходиться 241 собака, але, як говорилося вище, їх кількість збільшується щодня. Переважно собаки закриті у вольєрах, але й значна частина вільно пересувається територією. Коли я вперше приїхала до притулку, тварини в буквальному сенсі слова «обліпили». Кожна з них хоче здатися важливішою і жадає пестощів. Вони усі привітні, без жодних натяків агресії. Звичайно, є пси з характером, але вони закриті у вольєрах. Собаки, які не охоче йдуть на контакт, просто не підпустять до себе чужу людину. Отже, до вольєрів без дозволу краще не заходити. Це може бути небезпечним не лише для людини, а й для тварин. Якщо не впильнувати і випустити собаку. То представники іншої локальної зграї можуть її банально загризти. Варто думати не лише про себе. Поведінка з незнайомими собаками доволі проста і зрозуміла – не треба махати руками, видавати різких звуків та дивитися собакам у очі. При потребі тварину можна відлякувати басом, адже собаки бояться низьких звуків.

Котів у притулку немає! Усі коти знаходяться на перетримках у волонтерів. Але ситуація з котами така сама, як і з собаками – їх перенаселення. Велика кількість тварин на одній території призводить до епідемій. Тому, якщо ви знайшли на вулиці кошеня і хочете йому допомогти, краще зателефонуйте до волонтерів і вони порадять що робити із твариною. Підкинути кота до притулку «Милосердя» - це 100% ймовірність, що він буде роздертий собаками. Залишайтеся, будь ласка, людьми і не робіть цього. Якщо ваша домашня кішка привела приплід, намагайтеся самостійно його прилаштувати. В інакшому випадку домашню тварину найкраще стерилізувати. Такий вихід радять навіть професійні ветеринари.

При повернені з притулку додому, якщо маєте власну тварину, потрібно проявити окремі заходи безпеки. Тваринні віруси переважно видоспецифічні і людям не передаються, проте серед свого виду досить заразні. Перед будь-яким контактом із власними тваринами потрібно переодягтися та бажано прийняти душ.

Чим допомогти притулку

Як і будь-який благодійний волонтерський заклад, притулок для бездомних тварин потребує допомоги. До того ж, допомога потрібна завжди, не залежачи від свят, пори року чи приурочення до якоїсь події. Але особливим періодом є зима. Вольєри знаходяться на вулиці. І в спеку та дощ, і в мороз та сніг, собакам потрібне накриття та захист від вітру та опадів. Отже, будь-які теплі речі – ковдри, старі шуби та пальта, покривала, матраци – стануть у нагоді. Можна віддати свої вже непотрібні речі або придбати на секонд-хенді. Для утеплення підійдуть також сіно чи солома. Безпосередньо для будівництва будок і вольєрів до притулку можна приносити будь-які будівельні матеріали – цвяхи, цеглу, цемент,сітку… Усілякі ємності – миски, тази, відра теж не будуть зайвими, оскільки тварин більшає, то і потрібні ємності для того щоб їх годувати.
Але найбільше утриманці притулку будуть вдячні за їжу. Особливо у зимовий період стає гострою проблема годування, адже природно, тварини у мороз хочуть їсти більше, та і керівництво намагається підтримувати їх інтенсивним харчуванням. Притулкові пси не вибагливі у їжі, їх влаштує пшенична крупа, рис, вівсянка. Для малечі можна приносити кефір і м’
ясні обрізки.

Однією з найважливіших є допомога медикаментами. У притулку часом бувають епідемії, або утриманцям потрібна підтримка імунітету. Та медична допомога - це особлива справа і перед тим як купувати медикаменти, найкраще проконсультуватися із керівництвом щодо найнеобхідніших.

А також, якщо ви маєте бажання допомогти фізично, це буде чудовою допомогою. Робочі руки потрібні, а їх завжди не вистачає. Будь-яка допомога завжди вітається, тому телефонуйте до адміністрації притулку і вам обов’язково сажуть чим і як ви зможете допомогти.

Хочу взяти тварину!

У Львові кілька тисяч безпритульних тварин, і з огляду на відсутність масових стерилізацій домашніх тварин населенням, це число тільки збільшується, Нажаль притулок просто фізично не може вмістити всіх безпритульних тварин, він і так постійно перенаселений. І для того аби забрати тварину з вулиці до притулку, необхідно, щоб звідти забирали додому. Якщо ви маєте бажання взяти собаку чи кота, варто знати, що тварина віддається лише за договором про передачу, який заповнюється з пред’явленням паспорта потенційного господаря. Тварини не іграшки і брати їх на кілька днів не потрібно, враховуйте почуття живої істоти. Усі тварини, що проживають у притулку є щепленими і стерилізованими. Якщо ви хочете взяти маленьке цуценя чи кошеня і його вік не дозволяє проведення операції зі стерилізації – це потрібно буде зробити у майбутньому, адже це  одна з головних засад Львівського товариства захисту тварин на шляху зменшення кількості безпритульних тварин.

Життя у притулку відрізняється від ідеалу. Для таких масштабів діяльності потрібен зовсім інший обсяг фінансів. Тварини утримуються виключно на волонтерських можливостях. Якщо ви хочете допомогти тварині, подумайте, що саме ви можете для неї зробити, та зателефонуйте волонтеру або в притулок, вам підкажуть.

P.S. Будь ласка, не здавайте тварин в ЛКП «Лев» - там НЕМАЄ притулку!!!

Tags: робота
Subscribe

 • Нерівний шлюб

  Якось мама мені сказала, що ідеальна різниця у віці між чоловіком і дружиною – чотири роки. Вчителька в школі постійно нагадувала, коли у…

 • Молодець, слухняний хлопчик!

  Коли у сім’ї народжується хлопчик, батьки мріють виховати з нього справжнього чоловіка. І тато, і мама хочуть це у рівній силі, але вбачають…

 • Чоловічі вчинки - великі й малі

  С еред жінок існує така приказка: «Якщо вам не хочеться нагодувати вашого чоловіка, значить, це не ваш чоловік». Гадаю, що чоловіча…

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 2 comments