burundu4ka (dashabur4ik) wrote,
burundu4ka
dashabur4ik

Молодець, слухняний хлопчик!

Коли у сім’ї народжується хлопчик, батьки мріють виховати з нього справжнього чоловіка. І тато, і мама хочуть це у рівній силі, але вбачають свої кроки різними. «Справжній чоловік» - це сьогодні поняття достатньо розмите. Хто такі справжні чоловіки – джентльмени? Виховати джентльмена у наш час вкрай тяжко, адже такий «різновид» чоловіків жив у часи, коли поряд з ними були тендітні леді, а сьогодні жінки знаходяться майже на рівних правах з чоловіками. За що боролися… називається. Жіноча активність у всіх сферах життя призвела до того, що чоловіки прийняли позицію «не напружуватися».

Оскільки жінки відіграли значну роль у тому, що «справжні чоловіки» почали вимирати, то й самі мають рятувати ситуація, виховуючи своїх синів відповідно до умов «справжності».

Для обох батьків є одна умова у вихованні синів. Не можна забувати про те, що процес виховання має бути безперервним, складним і методичним. Баланс має бути між «любити» і «знати».

«Не ображай дівчат»

Цей вислів втлумачується кожному хлопчику з самого малечку. Але якщо розібратися, то ця фраза сприймається хлопцем  дуже однозначно – дівчат, значить, не можна, а когось іншого можна. Цим висловом дуже вміло користуються дівчата. Їм же ніхто не говорить, що хлопців не можна ображати. «Не можна ображати дівчат» - це слабке місце хлопця. Як тільки дівчина зрозуміє це, почнуться маніпуляції. Правильніше було б пояснити синові, що ображати, в принципі, не можна нікого, але, якщо його ображатимуть, він повинен адекватно дати відсіч. Якщо ображатиме інший хлопець – тут рішення прийматиметься з хлопчачого боку – або словами, або кулаками (але бійки для хлопців – це нормально). А якщо дівчина, оперуючи фразою «дівчат не можна ображати» почне зачіпати, їй теж можна відповісти. Звісно, не кулаками, але на місце доведеться поставити.


«Битися – це погано»

Для хлопців битися – це природно. Вони так бавляться, так виясняють стосунки, так розставляють пріоритети, хто сильніший, так доводять свою правоту. Якщо бійки відбуваються на таких рівнях, то синові варто пояснити, щоб він був обережним і не провокував  розмахування кулаками. Але якщо ви помітите, що ваша дитина за допомогою бійки виплескує на оточуючих свої негативні емоції, варто провести розмову. Не говоріть, що битися – погано, а спробуйте зрозуміти причину, чому сину простіше вдарити когось, ніж вирішити усе на словах.

«Думай своєю головою»

Для чоловіка вкрай важливо бути самостійним. І якщо ця риса буде розвинена у ньому з дитинства, це стане йому тільки у нагоді протягом усього життя. Як тільки хлопчик починає з’являтися у громадських місцях, до прикладу, у дитячому садку, і спілкуватися самостійно з оточуючими, в нього випрацьовується власна точка зору і власна поведінка. Звичайно, першочергово вона може копіюватися з поведінки батька та найближчих друзів. Але, починаючи з цього моменту, сина потрібно привчати думати власною головою. Це не означає, що він не матиме змоги звернутися до когось за порадою, але він повинен стати незалежним у прийнятті рішень. У цьому питанні головне – не розбестити сина, який вже років з трьох може заявити «я сам» і ставати нестерпним, якщо щось буде не по-його. Але вміння аналізувати і приймати самостійні рішення знадобляться йому у дорослому житті. І, до того ж, буде оцінене жіночою половиною. Пам’ятайте, справжній чоловік повинен самостійно робити свідомий вибір у будь-якій ситуації, а не керуватися звичкою, втовкмаченою йому у голову з дитинства.

«Не вибачайся, якщо не винен»

Це вміння напевно знадобиться хлопцю найбільше вже коли він стане старшим, але пояснити суть цього правила  варто з дитинства. І зробити це необхідно дуже обережно, щоб воно було правильно по трактоване.  Не вибачайся, якщо не винен, не означає – викрутися з ситуації як хочеш, щоб тільки не довелося вибачатися. Якщо ви навчите свого сина думати власною головою, як говорилося вище, то і з цим правилом проблем не повинно виникнути. Не винен, - це якщо випадково звинувачують у тому, чого не робив. Вибачатися, аби відчепилися, - це визнавати свою провину. А визнавати провину – це значить, нести за неї відповідальність. А якщо він не коїв того, у чому його звинувачують, за що вибачатися? А коли ваш син стане дорослим і почне жити окремим від вас життям, то вибачення «аби було», вірніше «аби не було конфлікту»  можуть розцінюватися, як слабкість. От посвариться він із жінкою, а «дівчат ображати не можна», він процідить хай хоч і крізь зуби «вибач, я не хотів», і в розумінні своєї жінки він стане таким, яким можна маніпулювати за рахунок образи. А ще ж пам’ятаєте цей вислів «дівчатам потрібно уступати»? Ще одна помилка батьків, які втлумачують це у голови своїх синів. Місце у автобусі потрібно уступати дівчатам і прохід у приміщення першими, і все. Уступати в сварках, конфліктах чи у суперечках дівчатам можна так само, як і іншим хлопцям, як і будь-кому. Якщо  все ж виходить так, що ви використовуєте загальноприйняті фрази у вихованні своїх синів, то уважно і правильно тлумачте їх хлопцям, тому що такі базові ціннісні установки діють на свідомість безповоротно.

«Молодець, хороший хлопчик»

Кожна жінка знає – чоловіків потрібно хвалити.  А якщо хвалити з дитинства, хлопець повинен вирости впевненим у собі. Ця риса є дуже важливою для чоловіків, адже завдяки їй він стає і самостійним, і сильним, і рішучим. Якщо ви будете заохочувати у своєму синові впевненість у собі, то він і виросте впевненим у собі. Це стосується будь-якої  риси – що заохочуєте, те і отримуєте. Виховування впевненості у собі для хлопців межує із похвалою. Тому не варто виховувати сина у строгості, забуваючи його хвалити. Це помилкове сприйняття, що хвалити можна лише дівчат, а хлопці повинні стримувати емоції. Для хлопчика з малечку є дуже важливим те, що батьки (особливо тато) помічають його досягнення. Хай навіть вони здаватимуться незначними – похваліть. Адже це дуже впливає на те, виросте ваш син впевненим у собі чи закомплексованим слабаком, який буде вибачатися ні за що і отримувати по голові у шкільних бійках.

«Чоловіки не плачуть»

Щоб ваш син не виріс слабаком (не у фізичному розумінні, а у моральному),коли він, будучи ще хлопчиком, почне плакати – не забороняйте йому це робити, не сваріть його і не смійтеся. «Ти що дівчинка? Ану перестань плакати!» - таке часто можна почути від чужих людей на вулиці, які звертаються до малих хлопчаків, що ревуть, тримаючи маму або тата за руку. Причина плачу можу бути будь-яка, але не потрібно присоромлювати хлопчика. З часом хлопець, якому в дитинстві забороняли плакати, може стати черствим і беземоційним, а сльози ним сприйматимуться, як прояв слабкості. Поки хлопчик маленький, нехай плаче. З часом він сам зрозуміє, що «не чоловіча це справа».  І коли він це зрозуміє, то і рішення прийме самостійно.

Це явно не усі тонкощі того, як з маленького хлопчика зробити справжнього чоловіка, але, гадаю, це одні з основних засад, на які варто було б зважати. Чи можуть такі вислови виховати відповідальну, вільну чоловічу особистість, яка буде здатна приймати рішення? Напевно, що ні. Але вони можуть допомогти батькам розкласти по поличкам що є найважливішим у вихованні синів. І пам’ятайте, для хлопчиків у будь-якому віці важливий тато. Не формальне його існування, а майже цілодобова присутність у житті сина. Якщо усі «хлопчачі» правила хлопчику пояснюватиме тато, вони сприйматимуться зовсім не так, як могли б сприйнятися, якщо це все розповість мама. Тому будьте справжніми чоловіками і виховуйте справжніх чоловіків.

Дар’я Бура

Tags: робота, роздуми
Subscribe

 • Нерівний шлюб

  Якось мама мені сказала, що ідеальна різниця у віці між чоловіком і дружиною – чотири роки. Вчителька в школі постійно нагадувала, коли у…

 • Чоловічі вчинки - великі й малі

  С еред жінок існує така приказка: «Якщо вам не хочеться нагодувати вашого чоловіка, значить, це не ваш чоловік». Гадаю, що чоловіча…

 • Особистий простір – «моє» чи «наше»

  Якось я мала розмову з однією дівчиною про особистий простір у стосунках. Вона мені розповіла, що характеризує стосунки зі своїм хлопцем як…

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 1 comment