burundu4ka (dashabur4ik) wrote,
burundu4ka
dashabur4ik

Нерівний шлюб

Якось мама мені сказала, що ідеальна різниця у віці між чоловіком і дружиною – чотири роки. Вчителька в школі постійно нагадувала, коли у класі між дівчатами і хлопцями виникали суперечки, що хлопці розвивають на кілька років повільніше, тому і жарти-образи у них розраховані на їхній розвиток. І в класичних парах чоловік хоч на місяць, але має бути старшим. З отаким розумінням я і подорослішала, закріпивши в голові чітку думку – чоловік повинен бути старшим, але не більше, ніж на два-чотири роки. Та згодом ця відстань у віці збільшилася. Чим я ставала старшою, тим і чоловіки почали подобатися більш старші. Сьогодні різниця у десять років не здається мені такою катастрофічно великою. Але, як і в дитинстві, я переконана, що в парі старшим повинен бути чоловік. Такі пари здаються мені надійнішими.

А як же бути парам з великою різницею у віці? Чи наше суспільство навчилося адекватно сприймати нерівні шлюби, не звертаючи увагу на те, хто старший – чоловік чи дружина? Якщо така пара виникла не через фінансову вигоду, бо там все просто, усім зрозуміло і усім легко. Адже іноді навіть найближчі друзі чи родичі не готові прийняти стосунки таких, напевно, ще досі, нестандартних пар. І найменше, що вони спробують зробити – це переконати припинити такі стосунки, і у цьому випадку пара повинна зуміти відстояти свій вибір і свої симпатії.


Пані і хуліган

Якщо звернутися до давніших часів, то старший років на тридцять за свою дружину чоловік – це була норма. Якщо заглибитися в історію і звернути увагу на звичаї, то у всі часи нормою були шлюби, у яких чоловік був старшим за свою дружину на кілька десятків років. Тільки, частіше за все, не до любові було у таких стосунках. У більшості випадків шлюби укладалися за розрахунком: молоденьких дівчат ніхто не запитував чи має вона хоч якесь ніжне почуття до свого дорослого чоловіка. Шлюб об’єднував  прізвища, статки, політичні інтереси, тобто цілком земні і матеріальні блага, які не надто мають відношення до душевного трепету.  З історії також можна бачити і такі приклади, коли юні кавалери клали свої гарячі серця до ніг зрілих дам, зовсім не звертаючи увагу ані на своїх ровесниць, ані на молодших дів. А світські левиці найчастіше прагнули закохати у себе молодих, пристрасних та дещо наївних хлопчиків.

Але життя не стоїть на місці і наша свідомість теж зазнає змін, незважаючи на стереотипи і консервативні погляди на суспільну мораль. Сьогодні батьки не віддають заміж чистих і наївних дівчаток за старих і досвідчених  наречених, до того ж, і кількість таких панянок постійно зменшується, адже сучасний стиль життя не сприймає інфантилізму та наївності. Канули у небуття ті часи, коли жінку сприймали виключно як музу чи кухарку. Сьогодні практично кожна може самостійно посадити дерево, виростити сина, та і з будівництвом дому справиться.

Сивина у бороду

І хоча всім відомо, що любові підкорюються усі вікові категорії, але коли жінка дізнається про справжній вік свого нового кавалера, який виглядає дещо старшим за неї, вона може пригадати іншу відому приказку: «сивина у бороду, біс у ребро» і тоді  молода коханка сама почне шукати плюси і мінуси стосунків із старшим чоловіком. Жінка чудово розуміє, що від старшого кавалера вона отримає значно більше уваги і опіки, ніж від свого однолітка. Старші чоловіки вже мають життєвий досвід, реалізувалися у якійсь сфері, зазвичай забезпечені, знають чого хочуть від житті (і від своєї обраниці теж), знають, що можуть дати своїй молодій симпатії, розуміють, яким чином потрібно про неї піклуватися, щоб вона почувалася потрібною, захищеною і важливою.

Головними плюсами роману з чоловіком, який старше своєї обраниці на кілька десятків років є те, що він вже досвідчений. Він – цікава особистість, яка вже сформувалася, гарний співрозмовник, уважний коханець. Такий чоловік, як правило, вже не прагне самовираження за рахунок дам, яких вдалося підкорити. Старші чоловіки частіше помічають  красу і плюси характеру, які не в змозі помітити ровесники дівчини. До того ж, представники сильної статі готові витрачати ніжні почуття, що накопичилися від попередніх шлюбів і так не реалізувалися, на молоду супутницю. Але, ось тут, гадаю, варто зазначити, що, до прикладу, двадцятирічна дівчина буде зацікавлена більше у стосунках із розведеним сорокарічним чоловіком, ніж з таким, який ніколи не мав власної сім’ї. У чоловіків же є такий «пунктик» - якщо жінка до певного віку не виходить заміж значить, з нею щось не так? Чоловіки ж справді дуже гостро реагують, якщо тридцятирічна жінка заявить, що ніколи не була одружена. Це їх відлякує (хоча, думаю, все залежить від зовнішнього вигляду жінки і її поведінки). Але у жінок так само. Якщо новоспечений сорокалітній кавалер заявить, що він ніколи не був одружений, його молоду подружку це не обов’язково відлякає, але насторожить – точно.

Психологи вважають, що найчастіше причиною нерівного шлюбу стають не комплекси неповноцінності чи жага наживи. Просто будь-якій жінці хочеться знайти в чоловікові надію й опору, впевненість у завтрашньому дні.  До того ж, самі чоловіки, яким вдалося причарувати юну богиню, таким чином наче продовжують собі життя. В чоловіка з’являється мета і прагнення як можна довше виглядати привабливим для своєї обраниці, як можна довше  зберігати спортивну форму і молодість. А від кризи так званого «перехідного віку» найкраще лікує гордість за себе і свою неперевершеність. Такому переможцю не страшні ні біси, ні сивина у бороду.

Жінки бальзаківського віку… або

Стосунки зрілих жінок з молодими чоловіками чомусь сприймаються суспільством більш неоднозначно. У цьому випадку суспільство судить відповідно випрацюваним стереотипам і законам підлості. Чомусь побутує думка, що такі стосунки виникають  або на матеріальному ґрунті (що, до речі, не виключається і у тому варіанті, коли чоловік старший за свою обраницю), або на бажаннях молодика пізнати усі премудрості плотських утіх у досвідченої коханки.

Природа так влаштувала, що жінкам зберігати молодість і красу значно важче, ніж чоловікам. Жінки старішають скоріше, але не кожна знайде можливість на дорогі косметологічні процедури. Тому, доросла досвідчена жінка і юний хлопець,  що іменують себе парою, сприймаються оточуючими не інакше, як люди нездорові і нещирі. Якщо не розглядати ті варіанти, що дівчата шукають у старших партнерах схожі риси з батьками, а хлопці не прагнуть прожити все життя з «мамою», зустрічаючись із старшою жінкою, то в таких «нестандартних», «нерівних» парах діють ті ж самі закони, що і у стандартних. Кожен шукає щирі почуття, опіку, ласку і статок. Але у випадку, якщо жінка старша за свого обранця, їй потрібно зрозуміти одну річ: практично завжди вона повинна бути трохи більше, ніж просто його партнеркою, трохи мудрішою за нього, трохи зрілішою, розумнішою, рішучішою. До того ж, практично завжди у таких стосунках жінка має бути більш ініціативною. Лідерство цілком обгрунтовано закріплюється за жінкою в подібних парах, адже саме вона є досвідченішою за свого юного кавалера, як правило, у всіх питаннях. Вона підсвідомо набуває статусу наставниці, що мимоволі допомагає багатьом жінкам з нереалізованим материнським інстинктом частково або навіть повністю задовольнити його. Розвиток партнера під чуйним і вмілим впливом своєї досвідченої коханки може дійсно справити дуже позитивний вплив на хлопця. Багато хто стверджує, що сексуальність таких пар у вікових рамках від двадцяти до сорока знаходиться практично в ідеальних умовах, як для жінки, так і для чоловіка. Порівняно із шлюбами, де чоловік значно старший за дружину, секс у таких пар забарвлений у яскравіші кольори. Чоловік більш юний, отже, гарячіший, а пік жіночої сексуальності зазвичай настає до тридцяти років. Проблема може спіткати таку пару з часом. Чоловік стане старшим, досвідченішим, і якщо він не виявиться альфонсом, то захоче брати на себе відповідальність за свою сім’ю, захоче приймати рішення. І щоб уникнути конфлікту, жінка повинна бути готова до таких змін, і в подальшому не пригнічувати такі прояви самостійності, а обережно допомагати.

Взагалі різниця у віці – це не найбільша проблема, адже якщо молоденька дівчина любитиме старшого, серйозного чоловіка не за гроші, не заради того, щоб її утримували, а просто, заради почуттів, цей чоловік зробить усе, що від нього залежить, щоб виглядати достойною парою для своєї обраниці. Таке саме діє і в протилежних парах. Жінка, знаючи, що її рум’янощокий Аполон нікого, крім неї не потребує, подарує йому все своє тепло і буде завжди поруч. А суспільство скоро звикне, що такі пари – не рідкість. А зрештою, чи не все рівно, що говорять, коли двом людям добре разом?!

Дар’я Бура

Tags: робота, роздуми
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 1 comment